2. DÖNEM SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI! AOL SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI!

25-26 Temmuz açık öğretim liseleri ve açık öğretim ortaokulu 2. dönem sınav sonuçları açıklandı.
2. dönem Sınav sonuçları iş takvimine göre 17 ağustosta açıklanması bekleniyordu. 3 gün gecikmeli olarak sonuçlar açıklandı.
Sonuçların açıklanmasıyla birlikte öğrenciler öğrenci şifreleri ve numaraları ile sisteme girip sınav sonuçlarını öğrendiler.
2. dönem sınav sonucuna göre mezun olan öğrenciler diplomalarını ortalama 2 ay kadar sonra alabilecekler. Diploması gelene kadar diplomaya ihtiyaç duyan öğrenciler halk eğitimden diploma yerine geçerli çıkma belgesi alabilirler. çıkma belgesi 6 ay diploma yerine geçerli belgedir. Diplomalar basıl ve hazırlığı tamamlandıktan sonra koordinatör halk eğitim merkezlerine gönderilir. Diplomalar gönderildiği zaman aol resmi web sitelerinden duyuru yapılır.
2. dönem sınav sonucuna göre öğrencilik durumu mezuniyet incelmesinde olan öğrenciler ise mezuniyet incelemesi bitene kadar beklemek durumundadırlar. Mezuniyet incelemesi 1-2 hafta içinde tamamlanır ve öğrenci büyü olasılıkla mezun edilir. Bu durumdan sonra mezun olan öğrenciler artık diplomasının gelmesini bekleyecektir.

2. DÖNEM SINAVI SONUCUNA GÖRE MEZUN OLAMAYAN ÖĞRENCİLER NELER YAPACAK?
2. dönem sınav sonucuna göre mezun olamayan öğrencilerden 17 yaşından büyük olanlar 3. dönem sınavının uygulanmasını bekleyeceklerdir. 3. dönem sınavının uygulanması açık öğretim lisesi resmi sitesinden yapılan duyuruya göre Eylül ayında uygulanacak.
Bu durumdaki öğrenciler hiçbir işlem yapmayıp 3. dönem sınavın uygulanmasını bekleyecekler.
Yaşı 18 den küçük olan öğrenciler ise 3. dönem sınavına girme hakları olmadığı için 24 Ağustos – 9 Ekim tarihleri arasında yapılacak olan açık öğretim liseleri 2020-2021 eğitim yılı 1. dönem sınavı için kayıt yenileme yapacaklardır. 2020-2021 eğitim yılı 1. dönem sınavı ise 5-6 Aralık 2020 tarihinde yapılması planlanıyor.

ÜNİVERSİTE SINAVINA GİRİP TERCİH YAPMIŞ ÖĞRENCİLERİN DURUMU.
2020 Yks sınavına girmiş olan öğrencilerden 3. dönem sınavında mezun olanlar hiçbir sıkıntı yaşamadan üniversiteye kayıtlarını yapabilirler. 2. dönem sınavına mezun olamayanlar ise 3. dönem sınavının uygulanmasını bekleyecekler. 3. dönem sınavı uygulandıktan sonra 3. dönem sınana göre mezun olanlarda yine üniversiteye kayıt yapabilecekler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir