3. DÖNEM SINAVI KREDİLERİ YÜKLENİYOR!

Açık öğretim liselerinde bu yıl pandemi dolayısıyla 3. dönem sınavı yapılmamış, sınav yapılmış kabul edilip tüm öğrencilere 1 sınavlık kredi verilecekti. Bu işlemi eylül ayı içinde yapacağını duyurmuştu milli eğitim bakanlığı.
Lakin 2. dönem sınav sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte 3. dönem sınavı kayıtları yenilendi ve arkasından hemen 3. dönem kredileri yüklenmeye başladı.
Eylül ayınca yükleneceği duyurulan 3. dönem sınavı kredileri erken yüklenmeye başlamış oldu.
Kredilerin erken yüklenmesi öğrencilere de sürpriz olmuş oldu.

3. DÖNEM KREDİSİ HERKSE YÜKLENECEK Mİ?
3. dönem sınavına girme hakkı olan (17 yaşından büyük olanlar) herkese 1 sınavlık ders seçimi yapılır dersleri başardı gösterip 1 sınavlık kredi yüklemesi yapılıyor. 3. dönem sınavına girme hakkı olupta kredisi henüz yüklenmemiş olanların kredi yükleme işlemleri de bu hafta yapılmaya devam edecek. 17 yaşından büyük olan herkese kredi yüklenecek.
3. dönem sınavı kredilerinin yüklenmesiyle mezuniyet şartlarına ulaşanlar mezun oldular. Mezun olan öğrenciler artık diplomalarını bekleyecekler.
Diploma için öğrencilerin hiçbir işlem yapmasına gerek yok.
Diplomalar ortalama 2 ay kadar sonra basım işlemleri tamamlanıp gönderilecektir.
Diploma için öğrenciler ücret ödemeyecekler.

3. DÖNEM SINAVININ KREDİLERİ YÜKLENMESİYLE MEZUN OLAMAYAN ÖĞRENCİLER NE YAPACAKLAR?
3. dönem kredilerin yüklenmesiyle mezun olamayan öğrenciler iki kısıma ayrılıyor.
1. kısım liseden mezun olması için 1 sınava ihtiyacı olan öğrenciler.
Bu öğrenciler 3. dönem sınavının uygulanmasıyla birlikte ek sınavı bekleyecekler.
Herhangi bir ek sınav yapılaması durumunda ek sınava kayıt yenileme yapıp ek sınava girecekler. Ek sınavdan mezun oldukları taktirde mezun olacaklar. Ek sınav yapılmazsa bu öğrenciler 24 Ağustos – 9 Ekim arası yapılacak olan 1. dönem sınavına kayıt yenileme yaparak 5-6 Aralık 20202 tarihinde yapılacak olan 1. dönem sınavına girecekler.
2. kısım öğrenciler ise mezun olmak 1 sınavdan fazla sınava ihtiyacı olan öğrencilerdir.
Bu öğrenciler 1. dönem sınavına kayıt yenileme yapabilirler. 1. dönem sınavı için kayıt yenileme işlemleri için açık öğretim liseleri resmi sitelerinden yapılacak olan duyuruyu bekleyecekler. Kayıt yenileme duyurusu yapıldığında duyurudaki bilgileri dikkate alarak 1. dönem sınavı için kayıt yenileme yapabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir