Açık Lise 1. Dönem Sınav Sonuçları AÇIKLANDI!

Açık öğretim liseleri  ve Açık öğretim ortaokulu 25 Şubat – 1 mart arası yapılan 1. dönem sınav sonuçları açıklandı!
Sınav sonuçlarını öğrencileri aol.meb.gov.tr adresindeki öğrenci girişinden kişisel öğrenci bilgileriyle giriş yaparak öğrenebilirler.

ÖĞRENCİLER SİTEYE ERİŞEMEDİ
Sınav sonuçlarının açıklanmasıyla aol internet sitesine sınav sonucunu öğrenmek isteyen öğrenciler tarafından yoğun giriş nedeniyle site bir süre kullanılamaz hale geldi. Ancak ilerleyen saatlerde site normale döndü ve öğrenciler sınav sonuçlarını öğrenebildiler.
Açık lisede ilkkez yapılan online sınavdan öğrenciler genel olarak memnun olduklarını ve yüksek puanlar, krediler aldıklarını sosyal medyadaki yorumlarda belittiler. 2. dönem sınavı ise 25 martta yine online olarak yapılacak.

25 MART 2. DÖNEM KAYITLAR VE DERS SEÇİMİ NE ZAMAN?
Açık öğretim liseleri ve açık öğretim ortaokulu 2. dönem sınavı 25 martta başlayacak ve 1. dönem sınavı gibi online olacak.  Kayıt yenileme işlemleri bakanlık  tarafından öğrencilerden ücret almadan 11- 12 mart tarihlerinde yapacak. Açık liseye kayıtlı olan tüm öğrencilerin kayıtları öğrencilik durumuna bakılmaksızın (aktif, donuk, silik) otomatik olarak bakanlık tarafından yenilenecek.
25 Mart’ta başlayacak olan 2. Dönem sınavı Ders Seçimi işlemleri 12 – 19 Mart tarihleri arasından yapılacak.
Ders seçimlerimi öğrenciler öğrenci sayfalarından kendileri yapacaklar.

AÇIK LİSE 2. DÖNEM SINAV TARİHİ NE ZAMAN?
Açık öğretim liseleri ve açık öğretim ortaokulu 2. dönem sınavları 25 martta yapılmaya başlayacak.
Yaklaşık 5 gün sürmesi bekleniyor. 1. dönem sınavında olduğu gibi yine öğrenciler öğrenci sayfaları üzerinden sınavlara katılacaklar. 2. Dönem sınavında 1. döneme göre bazı değişiklikler de olabilir. 1. dönem sınavında  öğrencilerin şikayetleri 1 ders için verilen 25 dakikalık  sürenin kısa olması yönündeydi. Sürenin 25 den 30 a çıkarılması ve de sınav süresinin 5 günden birkaç gün daha fazla tutulması gibi  durumlar olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir