Açık Lise 2. Dönem Sınav Soruları 2020! 2. Dönem Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

0
116
görünümler

Açık öğretim lisesi 2. dönem sınavı 25-26 Temmuz 2020 tarihinde 3 oturum şeklinde yapıldı. 3. Oturumun Pazar günü yapılmasıyla 2. dönem sınavı tamamlanmış oldu.
Şimdi öğrenciler sınav sonuçlarını ve ve sınav sorularının internette yayınlanmasını merakla bekliyor. 2. Dönem sınav sonuçları açık öğretim lisesinin iş takvimine göre 17 Ağustos 2020 tarihinde yayınlanacak.
Sınav sonuçları daha erken hazır olması durumuda birkaç gün erken de yayınlanabilir.

DÖNEM SINAV SORULARI NE ZAMAN YAYINLANIR?
Açık öğretim liseleri 2. dönem sınav soruları ve cevapları sınav yapıldıktan bir hafta kadar sonra internette yayınlanıyor. 1 hafta içinde sorular ve cevaplar açık öğretim liseleri web sitelerinden yayınlanması bekleniyor.
Öğrenciler büyük merakla soruların yayınlanmasını bekliyor.
Sınavdan sonra öğrencilerin soruları konrol edebilmesi için soru ve cevapların yayınlanması önemli.
Öğrenciler sınav kitapçıklarını sınavdan sonra alıp sınav sonuçlarını erken öğrenebiliyorlar.

ÖĞRENCİLERİN 2. DÖNEM SINAVI YORUMLARI. 2. Dönem sınavına giren öğrencilerin sosyal medya hesaplarımızdan yaptıkları sınavla ilgili yorumlara genel anlamda bakacak olursak sınavın kolay olduğu yönündeydi. Sınavın yaz ayına denk gelmesinden dolayı öğrenciler genelde
sıcak havadan şikayetçiydiler.
Pandemi döneminde olduğumuzdan dolayı bazı okullarda sınav esnasında maskelerin çıkarılmasına izin verilmediğinden de şikayetçi olan öğrenciler oldu. Bazı okulların sınavda öğrencilerin maskeleri çıkarmalarına izin verdiğini bazılarının izin vermediği yönünde yorumlar yapıldı.
Bazı öğrencilerde sınava girdikleri okulda eşyalarını bırakacak emanet bulamadıklarını çevredeki esnafa bırakmak zorunda kaldıkları yönünde şikayetleri oldu.
Bazı yorumlarda da pandemi döneminde olduğumuz için soruları daha kolay sormalarını bekledikleri yönünde yorumlar yapıldı.

DÖNEM SINAVI NE ZAMAN?
II. Dönem sınavın yapılmasıyla öğrenciler 3. dönem sınavını beklemeye başladılar. 3. dönem sınav tarihi merak edilmeye başladı. Ancak açık öğretim lisesi tarafından henüz 3. dönem kayıt ve sınav tarihi henüz yayınlanmadı. 3. Dönem sınav tarihleri 2. dönem sınav sonuçları açıklanmadan belli olacaktır.
Öğrenciler 2. dönem sınavında mezun olamadıkları taktirde 3. dönem sınavına kayıt yenileme yapıp sınava girecekler. 3. dönem sınavına sınavın yapıldığı tarihte 17 yaşını doldurmuş olan herkes girebilir. 18 yaşından küçük olanlar 3. dönem sınavına giremezler. 3. dönem sınavına giremeyen öğrenciler gelecek eğitim yılı 1. dönem sınavına girecekler.

YKS SINAVINA GİREN ÖĞRENCİLERİN DURUMU NE OLUR?
Açık öğretim lisesi okuyan öğrencilerden yks sınavına girmiş ancak 2. dönem sınavında liseden mezun olamayanlar 3. dönem sınavına girecekler. 2. dönem sınavında liseden mezun olamamış olmaları sorun teşkil etmez.
Yks sınav sonuçları açıklandıktan sonra üniversite tercihi yapabilirler. Üniversite kazanmaları durumunda üniversiteye geçici kayıt yapıp okumaya başlayabilirler. bu öğrencilerin 3. dönem sınavında veya 3. dönem sınavından sonra yapılırsa ek sınavda veya en kötü ihtimalle gelecek eğitim yılı 1. dönem sınavında liseden mezun olmaları
yeterli olacaktır. Kısacası 31 Aralık’a kadar liseden mezun olmaları yeterli olur.
31 aralığa kadar liseden mezun oldukları taktirde üniversiteler tarafından asıl kayıtları yapılır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz