Açık Lise 3. Dönem Sınavları Online Olacak mı

Açık Lise Öğrencileri için 2. Dönem sınav süreci de tamamlandı ve sınavlar Online olarak yapıldı. Açık Lise öğrencileri için bundan sonra yapılacak ilk sınav; 3-4 Temmuz tarihlerinde yapılacak 3. Dönem sınavları olacak. Peki 3. Dönem Sınavı nasıl yapılacak ve sınava kimler girebilecek?

AÇIK LİSE 3. DÖNEM SINAVINA GİRME ŞARTI VAR
Açık Lise 3. Dönem sınavlarına 17 yaş üstü öğrenciler girebiliyor. 2021 sınav takvimine göre 2 Temmuz 2004 tarihinden önce doğan herkes bu sınava girebilir. Öğrencilerimiz doğum tarihlerine bakarak sınava girip giremeyeceklerine karar verebilirler.
3. Dönem Açık Lise Sınavları Online Olur mu?
Bilindiği gibi Açık Lise 1 ve 2. Dönem sınavları online olarak yapıldı. Coronavirüs nedeniyle Açık Lise tarihinde ilk kez sınavlar uzaktan yapıldı. 3. Dönem sınavlarının temmuz ayında yapılacağı düşünülürse, sınavların online olma olasılığı çok düşük. Hem aşılama çalışmalarının devam etmesi, hem de yaz aylarında virüsün etkinliğinin düşük olması nedeniyle sınavların yüz yüze yapılmasında her hangi bir engel bulunmuyor.

Fakat virüs mutasyonlarının seyrine göre durum değişebilir. Gelişmeler oldukça öğrencilerimizle paylaşmaya devam edeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir