AÇIK LİSE SINAVLARI İPTAL EDİLDİ Mİ? ONLİNE SINAV OLUR MU?

AÇIK LİSE SINAVLARI İLE İLGİLİ SON DURUM NE?
Corona virüs salgını nedeniyle ülkemizde bir dizi tedbirler alındı!
Bu tedbirlerden bir kesimi de eğitim alanını etkiliyor. Okullar 31 Aralığa kadar kapatılarak uzaktan eğitime tekrar geçti. Bu kapsamda sınavlarında 31 aralığa kadar yapılmayacağı milli eğitim bakanı tarafından açıklandı!
Bu açıklamadan sonra açık lise öğrencileri de 5-6 aralık 2020 tarihinde yapılacak olan 1. dönem sınavının ertelenip ertelenmediğini merakla araştırmaya başladı.
Açık lise sınavlarının yapılmayacağına veya yapılmazsa ne şekilde uygulanacağına dair bir bilgi henüz netlik kazanmadı.
Açık lise öğrencileri bu konuda bir açıklama beklemekteler. Açık öğretim liselerinin resmi Web sayfalarından henüz bir açıklama bu konuyla ilgili yapılmadı.
Açıklama yapılana kadar veya hiç açıklama yapılmazsa 5-6 aralık 1. dönem sınavında herhangi bir değişiklik olmadığını düşünebiliriz.
Şuanki duruma göre açık lise sınavları okullarda yüzyüze yapılması bekleniyor. Aksi bir durum olması durumunda açık öğretim liselerinin resmi sitelerinden konuyla ilgili gerekli açıklamalar yapılacaktır.
Öğrencilerin kafalarını karıştıran bazı sosyal medya hesapları sınavların ertelendiğini yazarak öğrencileri tedirgin etmekteler.
Henüz belli olmayan bir durum için bu tür paylaşım yapan sosyal medya hesapları aslında ne kadar bilinçsiz olduklarını göstermekteler.

AÇIK ÖĞRETİM LİSELERİ 5-6 ARALIK 1. DÖNEM SINAVI ERTELENEBİLİR Mİ?
5-6 Aralık 1. dönem sınavının ertelenmesi zayıf bir ihtimal gibi görünüyor.
Salgının iler tarihlerde daha fazla artacağı düşünülürse ertelemek çözüm gibi görünmüyor.
Açık lise 1. dönem sınavın yanı sıra bu haftasonu (22 Kasım Pazar) yapılacak olan ortaöğretim kpss sınavın da durumu belirsiz hale geldi.
Bu konuda yine ösym başkalığından herhangi bir açıklama yapılmadı.
Bu durumda kpss sınavın 22 Kasım Pazar günü yapılması bekleniyor.
Kpss sınavı yapılmaz ertelenirse ösym Web sitesinde öğrencilere duyuru yapılacaktır. Kpss sınavında sınava 2 gün kala herhangi bir erteleme beklenmiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir