AÇIK LİSEDE KAYIT İŞLEMLERİNDE SONA GELİNİYOR!

31 Ağustos’ta başlayan kayıt işlemlerinin sonuna geliniyor.
Mesleki açık öğretim lisesi ve açık öğretim imamhatip lisesi için kayıt işlemleri önümüzdeki Cuma günü (25 Eylül) sona erecek. Bu okullar için
Ders seçimi, gerekiyorsa sınav bölgesi değişikliği ve adres bilgisi güncelleme işlemleri ise 9 Ekimde sona erecek.
Açık öğretim lisesi ve açık öğretim ortaokulu için ise kayıt işlemleri, ders seçimi, sınav bölgesi değişikli ve adres bilgisi güncelleme işlemleri 9 Ekimde sona eriyor.
Bu işlemleri yapacak olan öğrenciler bu tarihleri takip etmeleri gerekmektedir. Bu tarihler geçtikten sonra artık sistem kapanacağı için bu işlemler yapılamayacak.

EK SINAVDA DURUM NE?
Ek sınav bekleyen öğrenciler ise hala beklemedeler. Ek sınav için ise bakanlıktan herhangi bir açıklama hala yapılmadı.
Özelikle üniversite kazanmış öğrencilerin ek sınava ihtiyaçları bulunuyor. Her yıl yapılan ek sınavın bu yılda yapılması öğrenciler tarafından bekleniyor. Öğrenciler sosyal medya hesaplarında ve 4440632 mebim iletişim hattından ek sınav isteklerini belirterek ek sınavın yapılması için çabalıyorlar.
Ama bütün bu çabalara ve isteklere rağmen bakanlık tarafından şimdiye kadar ek sınavla ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı.

MEZUNİYET KREDİSİ 170’E DÜŞECEK Mİ?
Öğrenciler aynı zamanda gündemde olan kredilerin 170’e düşme durumunu da takip etmekteler. Mezuniyet kredilerinde böyle bir düşüş olması öğrencilerin işini çok kolaylaştıracak gibi. Lakin gündemde olan bu kredilerin düşme durumuda hala belirsizliğini koruyor.
Kredilerin 170 e düşme durumu olursa zaten 5-6 aralık 1. dönem sınavında uygulanması bekleniyor.
Öyle görünüyor ki bu konuda Aralık ayına kadar herhangi bir bilgi resmi kaynaklar tarafından verilmeyecek gibi görünmekte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir