AÇIK ÖĞRETİM LİSELERİ KAYIT İŞLEMLERİ BAŞLIYOR?

Açık öğretim liseleri 2020-2021 eğitim öğretim yılı 1. dönem sınavı kayıt işlemleri bu hafta başlayacak. 24 Ağustosta başlaması gereken kayıt işlemleri 1 hafta ileri alınmıştı. 31 Ağustos Pazartesi günü kayıtların başlaması bekleniyor.
2 Eylül Çarşamba günü 1. dönem sınavı ders seçimi işlemlerinin de başlaması bekleniyor.
Kayıt yenileme yapan öğrenciler 1. dönem sınavı için 2 Eylülden itibaren ders seçimlerini yapabilecekler.
İlk kayıt yapacak olan öğrenciler ise öncelikle öğrencilik durumlarının aktif hale gelmesini bekleyecekler. Durumu aktif olan öğrenciler ders seçimi yapabilecek veya dersleri sistem tarafından seçilecek.
2020-2021 1. DÖNEM SINAV TARİHİ NE ZAMAN?
2020- 2021 1. Dönem sınav tarihini bakanlık 2019-2020 sınav takviminde duyurmuştu. 1. dönem sınavı 5-6 Aralık 2020 tarihinde yapılacak.
1. dönem sınavı için öğrencileri ders seçimi yaptıktan sonra kitaplarını halk eğitimden ücretsiz bir şekilde alabilecekler. 2020-2021 eğitim öğretim yılının müfredatında herhangi bir değişiklik olmadığı için öğrenciler seçtikleri dersin kitabını daha önceden almışlarsa aynı kitaplara çalışabilirler.
1. DÖNEM SINAVINA KİMLER KAYIT YAPACAK?
1. Dönem sınavına açık öğretim lisesinde ilkkez kayıt yapacak öğrenciler ilk kayıt yapabilirler. Açık öğretim lisesinde zaten kayıtlı kayıtlı olan öğrencilerde 1. dönem sınavına girmek istemeleri durumunda kayıt yenileme yapmak zorundalar. Kayıt yenileme yapmayan öğrenciler 1. dönem sınavına giremezler. 1. dönem sınavına herkes girebilir. 1. dönem sınavı için her hangi bir yaş kısıtlama yok.

Kayıt yenileme ve ilk kayıt işlemleri başladığında sitemizden bu işlemlerin nasıl yapıldığı ve gereken evraklar konusunda detaylı bilgi paylaşacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir