Connect with us

Sitemizdeki yazılarda bir arama yapın.

Duyurular

AÇIK ÖĞRETİM LİSELERİ KAYIT YENİLEME İŞLEMLERİ 1 HAFTA ERTELENDİ?

Açık öğretim liseleri 2020-2021 1. Dönem sınavı kayıt yenileme tarihleri 1 hafta ileriye ertelendi!
31 Ağustos’ta başlaması gereken kayıt yenileme tarihleri açık öğretim lisesinden yapılan açıklamaya göre 7 Eylül Pazartesi günü başlayacağı bildirildi.
Kayıt yenileme tarihlerinin 31 ağustosta başlayamamasının sebebi 3. dönem notlarının sisteme girişinin yetişmemiş olduğu düşünülüyor.
3. dönem notlarının girişi 7 eylüle kadar tamamlanıp Kayıt yenileme işlemlerinin başlaması bekleniyor.
İLK KAYIT İŞLEMLERİ 1 EYLÜL’DE BAŞLADI!
1. Dönem sınavı ilk kayıt işlemleri 1 eylülde başladı. 31 ağustos tarihinde başlaması duyurulan kayıt yenileme işlemleri 31 ağustos günü yaşanan aksaklıklar nedeniyle yapılamadı. İlk kayıt yapmak için halk eğitimlere gelen öğrenciler kayıt yapamadan geri dönmek zorunda kaldılar.
Genelde ilk gün kayıtlarda sistemsel sıkıntılar olabiliyor. geçen sınavlarda buna benzer sıkıntılar yaşanmıştı.
Bu sebepten dolayı bizler sosyal medya hesaplarımızdan öğrencilere ilk günlerde kayıt için gitmemelerini tavsiye etmiştir. Söylediğimiz gibi de oldu nitekim. İlk gün kayıt için giden öğrenciler boş dönmek zorunda kaldılar.
DERS SEÇİMİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK?
1. Dönem sınavı için ilk kayıt yapan öğrencilerin ders seçimi siteme tarafından seçilecek. İlk kayıt olan öğrencilerin seçeceği dersler belli olduğu için bu dersleri sistem seçecek. Yani öğrencinin seçmesi ile sistemin seçmesi arasında hiçbir fark olmayacak. Bu yüzden ilk kayıt yapan öğrencilerin sistemi de çok iyi tanımadıklarını varsayarsak sistemin seçmesi öğrencilerinde işine gelecektir.
7 eylülden itibaren Kayıt yenileme yapacak olan öğrenciler için ise ders seçimlerinin 7 eylülden sonra birkaç gün içinde açılması bekleniyor.
Öğrenciler Kayıt yenileme yapıp derslerini hemen seçebilecekler.
Seçtiği derslere de hemen çalışmaya başlayabilecekler.

AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ İLK KAYIT VE KAYIT YENİLEME İŞLEMLERİ
9 EKİM TARİHİNDE SONA ERECEK.
1. DÖNEM SINAV TARİHİ 5-6 ARALIK 2020

Advertisement. Scroll to continue reading.

Advertisement. Scroll to continue reading.
Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Duyurular

Açık lise öğrencilerinin 08.10.2020 tarihi itibariyle ek sınav beklentileri hala devam ediyor. Ama milli eğitim bakanlığından hala ek sınavla ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı....

Duyurular

AÇIK LİSE KAYIT İŞLEMLERİ 9 EKİM’DE SONA ERECEK!Açık öğretim liseleri 4-5 Aralık 1. dönem sınavı kayıt işlemlerinde sona gelindi. Son 4 gün. 31 Ağustos’ta...

Duyurular

Mesleki açık öğretim lisesi ve açık öğretim imamhatip lisesi ilk kayıt ve kayıt yenileme işlemleri uzatıldı!2020-2021 5-6 Aralık 1. dönem sınavı için ilk kayıt...

Duyurular

31 Ağustos’ta başlayan kayıt işlemlerinin sonuna geliniyor.Mesleki açık öğretim lisesi ve açık öğretim imamhatip lisesi için kayıt işlemleri önümüzdeki Cuma günü (25 Eylül) sona...

2021 © Açık Öğretim Test | Bu site Alp Tek Bilişim tarafından inşa edilmiştir.