Açık Öğretim Lisesi 2. dönem Sınavları Ne Zaman?

Açık Öğretim Lisesi 2. Dönem sınavları 1-10 Mart 2022 tarihleri arasında yapılacak. Öğrenciler aol.meb.gov.tr adresinden giriş yaparak sınavlarına girecek.

Milli Eğitim Bakanlığı, açık lise 2021-2022 2. Dönem sınavlarını online olarak yapma kararı aldı. Bu kararın ardından sınav tarihleri 1-10 Mart arası olarak belirlendi.

Öğrencilerin sınavlarına girmeleri için sistem 1 Mart saat 09:30’da açılacak ve 10 Mart saat 23:59’a kadar açık kalacak. Öğrenciler belirtilen zaman içinde istedikleri saatte istedikleri dersin sınavına girecek.

Açık Lise Çevrimiçi Sınav Ne Demek?

Çevrimiçi sınav, öğrencilerin internet ortamında sınava girmeleri anlamına geliyor. Öğrenciler sınava istedikleri yerden giriş yapabilirler. Sınavda gözetmen, kamera vb. güvenlik önlemleri olmayacak.

Açık Lise Çevrimiçi Sınavda Süre Ne Kadar?

Açık Lise çevrimiçi(online) sınavlarda her dersin sınavı ayrı ayrı yapılıyor. Her ders için 25 dakika süre veriliyor ve 20 soru soruluyor. Açık lise sınavlarında 9 doğru cevap veren öğrenci sınavdan geçmiş sayılıyor. Açık lise sınavlarında yanlışlar doğruları götürmüyor. Bu nedenle öğrencilerin soruları boş bırakmamaları, kendilerine göre en uygun doğru cevabı işaretlemeleri tavsiye edilmektedir.

Açık Lise Çevrimiçi Sınavda Kaç Dersten Sınava Gireceğim?

Milli Eğitim Bakanlığı 2. Dönem sınavlarında öğrencilere 12 derse kadar ders seçim hakkı verdi. Öğrenciler seçtikleri derslerin tamamından sınava girecekler.

Açık Lise 2. Dönem Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Açık öğretim lisesi 2. Dönem sınavlarının 20-25 Mart 2022 tarihleri arasında açıklanması bekleniyor.

Açık Lise Kredi Öğrenme

Bir öğrenci açık liseden mezun olmak için en az 170 kredi toplamak zorundadır. Ayrıca tüm ortak dersleri geçmek ve en az 8 dönem (17 yaş üstü öğrenciler için 5 dönem) sınava girmek zorundadır. Bir öğrenci kredi bilgilerini öğrenci sistemindeki “Kredi Bilgileri bölümünden öğrenebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir