AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ KAYIT YENİLEME İŞLEMLERİ BAŞLADI!

Açık öğretim liseleri 2020 – 2021 1. dönem sınavı kayıt yenileme işlemleri 7 Eylül Pazartesi günü başladı!
Açık öğretim lisesi 1. dönem kayıt yenileme işlemleri 9 Ekim 2020 tarihine kadar devam edecek.
Mesleki açık öğretim lisesi ve açık öğretim imamhatip lisesi kayıt yenileme işlemleri ise 7 – 20 Eylül tarihleri arası yapılacak. Herhangi bir mazeretten dolayı 20 Eylüle kadar kayıt yenileme işlemini yapamayan meslek lisesi ve imamhatip lisesi öğrencileri 25 Eylüle kadar yine kayıt yenileme işlemlerini yapabilecekler.
1. dönem sınavı için ilk kayıt işlemleri 31 Ağustosta başlamıştı. İlk kayıt işlemleri de yine kayıt yenileme bitiş tarihlerinde sona erecek.
LİSELER ARASI NAKİL İŞLEMLERİ.
Liseler arası geçiş yapmak isteyen öğrencilerde yine kayıt yenileme tarihlerinde geçiş yapabilirler.
Açık öğretim lisesinden mesleki açık öğretim veya açık öğretim imamhatip lisesine geçiş yapacak olan öğrencilerin 25 eylüle kadar mutlaka geçiş yapmaları gerekiyor. Aksi taktirde gelecek eğitim yılı 1. dönem sınavının kayıt tarihine kadar geçiş yapamayacaklardır.
Maol ve aoihl liselerine sadece 1. dönem sınavı kayıt yenileme tarihlerinde geçiş yapılabilmektedir.
Mesleki açık öğretim lisesi ve açık öğretim imamhatip lisesinden açık öğretim lisesinde geçiş yapmak isteyenler ise 9 Ekime kadar açık öğretim lisesine geçiş yapabilirler.
Maol ve aoihl’ lerinde açık öğretim lisesine 1.2. dönem sınavlarının kayıt yenileme tarihlerinde geçiş yapılabilir.
DERS SEÇİMİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK?
1. dönem sınavı için kayıt yenileme yapan öğrenciler 1. dönem sınavı ders seçimi işlemlerinin ne zaman başlayacağını merak ediyor.
Öğrenciler ders seçimlerini önümüzdeki birkaç gün içerisinde yapabilecekler. Ders seçimi için sistem çok yakında açılacak.
Sistem ders seçimine açıldığında öğrenciler 1. dönem sınavına girecekleri dersleri seçip Ekim ayından itibaren de seçtikleri derslerin kitaplarını halk eğitimlerden alabilecekler.
SINAV BÖLGESİ GÜNCELLEME İŞLEMİ
Öğrenciler 1. dönem sınavına girecekleri sınav bölgelerini de değiştirmeleri gerekiyorsa yine kayıt yenileme tarihleri içerisinde yapabilirler.
Sınav bölgesini veya adresininde değişiklik yapmak isteyen öğrenciler öğrenci sayfalarındaki BİLGİ DÜZENLE kısmından sınav bölgelerini veya adres bilgileri kısmından da gerekiyorsa adreslerini değiştirebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir