Açıköğretim Lisesi Ders Seçimleri Neden Açılmadı?

Açıköğretim lisesinde 2021-2022 2. Dönem kayıtları 28 Aralık 2021 tarihinde başladı. Fakat ders seçimleri 12 Ocak 2022 tarihi itibariyle hala açılmadı. 

Açık lise sınavlarının 2022 yılından itibaren E-Sınav merkezlerinde yapılacağını duyuran Milli Eğitim Bakanlığı, sınavla ilgili de detaylı bir bilgilendirme yapmadı.

Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri ile yaptığımız görüşmede sınavların Mart ayında E-Sınav salonlarında yapılacağı tekrarlandı. Ders seçimlerinin açılmama sebebi olarak ta, E-Sınav salon planlamasının yapılması olarak bildirildi.

Açık Lise Öğrencileri için Yeni Dönem

E-Sınav salonları tüm Türkiye’de etkin bir şekilde kullanılmaya başlandı. Açık Lise öğrencileri de randevu sistemleri açılır açılmaz sınavlarını E-Sınav merkezlerinde yapacak. Ders seçim işlemleri, E-Sınav salonlarının planlama sürecinin bitmesinin ardından açılacak.

Yeni Kayıtlar Ders Seçimi Yapamıyor

Açık liseye yeni kayıt olan öğrenciler ilk sınavda ders seçimi yapamıyor. Bu öğrenciler adında sistem otomatik olarak zorunlu derslerden seçim yapıyor. Toplamda en fazla 35 kredilik ders seçiliyor ve öğrenciler bu derslerden sınava giriyor. Yeni kayıt öğrencileri bir sonraki sınavda ders seçimlerini kendileri yapabiliyor.

Açıköğretim Lisesi Giriş Adresleri de Değişti

Halk Eğitim Merkezi yetkilileri ve öğrencilerin giriş yaptıkları yönetim bilgi sistemi adresleri de değişti.

Yeni adresler şu şekilde:

Öğretmen Girişi Görevli:

eski adres:  http://aolweb.aol.meb.gov.tr/kurum_giris.aspx

yeni adres: http://aolweb.meb.gov.tr/kurum_giris.aspx

 

Öğrenci Girişi:

eski adres:  http://aolweb.aol.meb.gov.tr/ogrenci_giris.aspx

yeni adres: http://aolweb.meb.gov.tr/ogrenci_giris.aspx

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir