Aol Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? Aol 1. Dönem Sınav Sonuçları Açıklandı mı?

Açık öğretim liseleri ve açık öğretim ortaokulu 1. dönem (25 Şubat- 1 Mart arası yapılan) sınav sonuçları öğrenciler tarafından merakla bekleniyor.
Sınav sonuçlarının çok yakın zamanda açıklanması bekleniyor. Sınav sonuçlarının değerlendirme ve öğrenci sayfalarına yüklenme işlemleri devam ediyor.
Öğrenciler Cumartesi akşamından bu yana öğrenci sayfalarına erişemiyor. Erişim aol bilgi yönetimi tarafından kapatıldı.
Neden kapatıldığı ise sınav sonuçlarının sisteme yüklendiğinden dolayı olduğu düşünülüyor.
Gelişmelerle ilgili ise aol müdürlüğünden herhangi bir açıklama yapılmadı.

BAZI ÖĞRENCİLER KREDİ BİLGİLERİNİ PAZARTESİ GÜNÜ ÖĞRENDİ! PEKİ NASIL ÖĞRENDİ?
8 Mart Pazartesi günü öğleden sonra öğrencilerin bir kısmı aol mobil uygulamadan öğrenci sayfalarına girerek 1. dönem sınavından aldıkları kredileri öğrendiler. ancak aol mobil uygulamanın öğrencilerin erişimine açık olduğu gören aol bilgi yönetimi uygulamayıda öğrencilerin erişimine kapattı.
Öğrenciler aol web sitesinden sayfalarına erişemediği gibi artık aol mobil uygulamadan da sayfalarına erişemez hale geldiler. 1-2 saat boyunca açık olan sistemden bazı öğrenciler bu sayede sınavdan aldıkları kredileri öğrenmiş oldular.

AOL SİSTEMİ NE ZAMAN ÖĞRENCİLERİN ERİŞİMİNE AÇILACAK?
Öğrenciler merak sınav sonuçlarını öğrenmek için aol öğrenci sisteminin öğrencilerin erişimine açılmasını bekliyor.
Peki ne zaman sistem öğrencilerin erişimine açılacak? Bu sorunun ise kesin bir cevabı maalesef yok. Sitemdeki çalışma ne zaman bitecek ve sınav sonuçları hazır hale gelecek bunu çok yakın zamanda göreceğiz. Sitemin bugün veya yarın öğrencilerin erişimine açılması bekleniyor. 1 milyondan fazla öğrenci bu sınava katıldı ve merakla sınav sonucunu bekliyor.

AOL 2. DÖNEM KAYIT YENİLEME NE ZAMAN? AOL 2. DÖNEM SINAV TARİHİ
Açık öğretim liseleri ve açık öğretim ortaokulu 2. dönem kayıtları zamanın çok dar olması, sınav tarihinin yakın olması ve zamandan kazanmak adına bakanlık tarafından yapılacak. Bakanlık 1. dönem sınav sonuçlarını açıkladıktan hemen sonra açık öğretim lisesine kayıtlı tüm öğrencilerin kayıtlarını otomatik olarak yenileyecek ve 2. dönem kayıtları için öğrencilerden kayıt ücreti de almayacak. Bu sayede kayıt yenileme için zaman kaybı olmamış olacak. bu işlemlerin 1-2 gün içinde yapılıp daha sonra ders seçimine geçilmesi bekleniyor. Öğrencilerin 2. dönem kayıtları bakanlık tarafından yenilendikten sonra 3-5 gün içinde öğrenciler ders seçimlerini yapıp 2. dönem sınavına hazırlanmaya başlayabilecekler.
Aol 2. dönem sınavı 25 Mart 2021 tarihinde Online yapılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir