Connect with us

Sitemizdeki yazılarda bir arama yapın.

Duyurular

EK SINAV BEKLENTİSİNDE SON DURUM!

Açık lise öğrencilerinin 08.10.2020 tarihi itibariyle ek sınav beklentileri hala devam ediyor. Ama milli eğitim bakanlığından hala ek sınavla ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı. Artık 1. dönem sınavın işlemleri yapıldığı içinde artık ek sınav ümitleri yavaş yavaş bitmeye başladı.
Göründüğüne göre bu yıl ek sınav yapılması pek mümkün görünmüyor gibi. Pandeminin bu konuda etkisi çok yüksek. Pandemi süreci olmasaydı belkide ek sınav çoktan yapılmış olacaktı.

EK SINAVIN TELAFİSİ NASIL YAPILABİLİR?
Ek sınav yapılmadığı taktirde ek sınavı telafi edici bir işlem yapılır mı diye akıllara gelmekte.
Bu konuda çeşitli seçenekler akıllara gelmekte. Birincisi ek sınav yapılmadığı için ek sınavın kredisi verilebilir mi?
Ek sınava girme hakkı olan herkese veya sadece üniversite kazanmış kişilere ek sınavın kredisi verilebilir mi diye konuşulmakta. Böyle bir seçenekte akıllara gelmekte.
Akıllara gelen bir diğer seçenek ise 1. dönem sınavında mezuniyet kredilerinde düşücek olabilme durumu.
Eğer krediler aralık ayında 192 krediden 170 e düşerse zaten ek sınav yapmaya gerek kalmadan öğrenciler bundan faydalanmış olurlar.
Bu durum öğrencilerin daha fazla işine gelmektedir.
Ama bunların hiçbirisi uygulanmaması durumunda üniversiteye kayıt yapmış öğrencilerin durumu biraz sıkıntıya girebilir.

Advertisement. Scroll to continue reading.

ÜNİVERSİTEYE KAYIT YAPAN ÖĞRENCİLERİN DURUMU!
Üniversiteye kayıt yapan öğrencilerden 1 sınava ihtiyacı olanlar için bir sıkıntı görünmüyor. Aralık ayındaki 1. dönem sınavına girip mezun oldukları taktirde 31 aralığa kadar üniversiteye mezun olduklarını belgeleyip üniversite okumaya devam edebilecekler. 1. dönem sınavı 25 aralık civarı açıklanacaktır.
1 sınava değilde 2 sınava ihtiyacı olanlar yani ek sınav bekleyenlerin ise durumu çok kritik bir hale geldi. Yukarıda da anlattığımız gibi ek sınav bir şekilde uygulanmazsa bu öğrenciler 31 aralığa kadar liseden mezun olamadıkları için üniversiteye yapmış oldukları geçici kayıtları silinelir.

Advertisement. Scroll to continue reading.
Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Duyurular

AÇIK LİSE SINAVLARI ONLİNE OLUYOR!Açık öğretim liseleri ve açık öğretim ortaokulu 1. dönem sınavı artan salgın vakaları yüzünden yapılması gerek 5-6 aralık tarihinde yapılamayıp...

Duyurular

AÇIK LİSE 1. DÖNEM SINAVLARI ERTELENDİ!Açık öğretim lisesi açık öğretim ortaokulu 2020-2021 1. dönem sınavları 5-6 aralık tarihinde yapılması planlanıyordu!Covit-19 tedbirleri nedeniyle bu sınavların...

Duyurular

Açık öğretim lisesi sınavı 5-6 Aralık 2020 tarihinde yüzyüze yapılacak.1. dönem sınavının sınav giriş belgeleri 2 Aralık tarihinde yayınlanacak.Sınav giriş belgelerini öğrencileri 2 Aralıktan...

Duyurular

AÇIK LİSE SINAVLARI İLE İLGİLİ SON DURUM NE?Corona virüs salgını nedeniyle ülkemizde bir dizi tedbirler alındı!Bu tedbirlerden bir kesimi de eğitim alanını etkiliyor. Okullar...

2021 © Açık Öğretim Test | Bu site Alp Tek Bilişim tarafından inşa edilmiştir.