Connect with us

Sitemizdeki yazılarda bir arama yapın.

Haberler

Kitap İhtiyaç Belirleme Kılavuzu

Açık Öğretim Kurumlarında (Açık Öğretim Lisesi, Mesleki Açık Öğretim Lisesi, Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi ve Açık Öğretim Ortaokulu) öğrenimlerine devam eden öğrencilerimiz, ders kitaplarını halk eğitimi merkezleri aracılığıyla temin etmektedir.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Öğrencilerimizin ihtiyaç duyduğu kitapların zamanında ve eksiksiz temin edilebilmesi için Bakanlığımız e-Yaygın sisteminde “Kitap İşlemleri” bölümü oluşturulmuştur.

İlgili bölüme ait ihtiyaç belirleme ekranları ve “kitap ihtiyaç belirleme süreçleri” bu kılavuzda adım adım açıklanmıştır. Bu kılavuz, ihtiyaç duyulan kitapların eksik ya da fazla talepte bulunulmasını engellemek, gönderilen kitapların kullanım dışı kalmalarına engel olmak, halk eğitimi merkezlerinin kitap ihtiyacı belirleme sürecinde karşılaşabilecekleri sorunları gidermek, israfın ve öğrenci mağduriyetlerinin önüne geçmek için hazırlanmıştır.
2020-2021 eğitim öğretim yılında öğrenim görecek öğrencilerin ihtiyaç duyduğu kitap sayılarının belirlenmesinde; kamu zararına veya eğitim öğretimin aksamasına sebebiyet vermemesi, veri girişlerinin doğru, zamanında ve sağlıklı bir şekilde tespit edilmesi için il ve ilçe Millî Eğitim Müdürlükleri koordinatörlüğünde her türlü tedbirin alınması gerekmektedir. Halk eğitimi merkezi depolarındaki fazla kitapların; ihtiyaç olan merkezlere aktarımı ve buna göre sayı belirleme işlemleri, il ve ilçelerdeki Açık Öğretim Öğrenci sayıları, Açık Öğretim Okullarına kayıt yaptıracak tahmini öğrenci sayıları, geçmiş dönemlerde ihtiyaç belirtilen kitap sayılarını dikkate alarak iş ve işlemlerini kılavuz doğrultusunda yürüteceklerdir.
Öğrencilerimiz için hazırlanan basılı kitapların yanı sıra kitaplarımız elektronik ortamda Açık Öğretim Kurumlarına ait WEB adreslerimizden, Millî Eğitim Bakanlığı EBA Platformundan ve Açık Öğretim öğrencilerine yönelik geliştirilen Mobil uygulamadan yayınlanmaktadır. Halk eğitimi merkezlerinin, öğrencilerimizi İnternet ortamında yayınlanan kitaplarımızla ilgili olarak bilgilendirmesi ve elektronik ortama yönlendirmesi gerekmektedir.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Kılavuzu indirmek için tıklayınız

Advertisement. Scroll to continue reading.
Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

2021 © Açık Öğretim Test | Bu site Alp Tek Bilişim tarafından inşa edilmiştir.