ORTAÖĞRETİM (LİSE) KPSS KAYITLARI SONA ERDİ!

0
56
görünümler

KAMU PERSONELİ SEÇME SINAVI (KPSS) KAYITLARI BU GÜN SONA ERDİ!
Lise düzeyi öğrencilerin katıldığı kpss sınavının kayıtları bugün sona erdi!
Kayıtlarını yapan öğrenciler ücretlerini yarın (1 Ekim Perşembe ) da yatırabilecekler. Kpss kaydı yapan öğrenciler için 1 Ekim ücret yatırma son gün. Kpss sınavına kayıt tarihleri içinde (15-30 Eylül) kayıt yapamayanlar için ek bir kayıt süresi verilmeyecek. Kayıt tarihini kaçıranlar 2020 ortaöğretim kpss sınavına giremeyecekler.
Bir sonraki kpss dönemi olan 2022 yılını beklemek zorunda kalacaklar.

KPSS SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK?
2020 ortaöğretim düzeyi kpss sınavı 22 Kasım 2020 tarihinde yapılacak. Sınav tek oturum şeklinde yapılacak. Sınavdan yaklaşık bir hafta kadar önce öğrencilerin sınava girecekleri okullar belli olacak. öğrenciler ösym öğrenci sayfalarına giriş yaparak sınava girecekleri okulları adreslerini görebilecekler. Sınav giriş belgelerini çıkararak sınava girebilecekler.
Sınava girmek için mutlaka nüfus cüzdanı veya tc kimlik kartı olmalıdır. Kpss sınavında sürücü belgesi kimlik olarak kabul edilmez.

AÇIK LİSEDEN MEZUN OLAMAMIŞ ÖĞRENCİLERİN DURUMU NASIL OLACAK?
Kpss sınavına 2 yıl içinde liseden mezun olabilecek olan öğrencilerde katılabiliyordu.
Bu yüzden liseden hala mezun olamamış olan birçok öğrenci kpss ye kayıt yaptırdı. Kpss sınavından aldığı puan ile öğrenciler liseden mezun olmadan kpss tercihi yapabilecek mi?, sorusu öğrenciler tarafından araştırılan merak edilen sorulardan birisi olmuş durumda.
Bu sorunun cevabı ise şu şekilde;
Liseden mezun olmadan öğrenciler maalesef tercih yapamamaktadır.
Öncelikle liseden mezun olmaları gerekir. Liseden Mezun olduktan sonra tercih yapma hakları olacak.
Kpss’ nin geçerlilik süresi olan 2 yıl içinde mezun olduktan sonra tercih yapma hakları olacaktır. 2022 Kasım ayına kadar liseden mezun olanlar 2020 kpss sınavından aldığı puan ile tercih yapabilecekler. 2022 Kasım ayında 2020 kpss sınavının geçerlilik süresi dolacağı için artık 2020 kpss puanlarını kullanamayacaklar.
22 Kasım 2020 tarihinde yapılacak olan ortaöğretim kpss sınavında tüm öğrencilere başarılar dileriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz